O nás |
 

Příjem objednávek z eshopu zastaven. 

O nás

Raw&Fun = mateřsko-rodinný projekt za účelem žití našich co nejšťastnějších životů, za účelem najití své pravé cesty 

 

Srdcem projektu jsem já, Markéta Vítková.  Tvůrčí blázen a velký gastronomický labužník.

 

Od dětství až do dospělosti mne v životě provázela makrobiotická kuchyně, před více jak šesti lety "ze mě život udělal" vitariána. Dnes už toho moc nepojím, ale když už, tak si jídlo náramně vychutnám. A to nejen jídlo. Miluji zkoumání o sobě a zákonech vesmíru. Jsem ten typ, který když už čte knihu, tak takovou, ze které se může něčemu přiučit, něco se dozvědět. Baví mě studium astrologie, tradiční čínské medicíny, feng shui, japonské numerologie i teorie pěti prvků. Na poslední zmiňavé dnes zakládám svůj způsob stravování i doporučování stravovacích změn druhým. 

Mnozí mě znáte z výjezdů na hudební festivaly a další akce, kam jsem nadšeně přivážela veganskou a raw veganskou stravu. Živému baru jsem stavěla základy v Živé Zahradě i olomoucému Živybaru. Potkat jste mě mohli i u vzniku projektů jako Já Máma či Centrum Kvítek, ale v mém portfoliu bychom našli i práci v administrativě, marketingu a zahraničních právech našeho rodinného nakladatelství Anag.

 

Před pár lety jsem se stáhla z ruchu centra města do rodinného prostředí, abych byla blíže svojí dceři, která potřebovala více mojí péče. V jejím vývoji se během růstu ukázala částečná mentální retardace a její vzdělání se stalo mojí hlavní náplní. Jelikož jsem ale velký zakušitel života a společných projektů, z pouze učitelského rodinného prostředí mne ženy mého blízkého okolí vytáhly zpět na pole raw veganské gastronomie, do vod poradenství a kurzů. Dnes spravuji s naší Eli i malý obchůdek s potravinami a věcmi, ve které věřím. 

 

V obchůdku s prodávám bio ovoce a zeleninu a produkci místních farmářů, ořechy, oleje, kakaové produkty a další suroviny, které tvoří základ našeho osobního jídelníčku, stejně tak jako základ pro produkty Raw&Fun. Kromě potravin u nás najdete i bezobalovou kosmetiku a knížky, ve které věřím. Pro potřeby našich blízkých jsem přidala i některé produkty pro vařenou kuchyni. Zprostředkovávám prodej harmonizačních karaf a přístrojů Somavedic a přístrojů na přípravu zdravých jídel jako jsou odšťavňovače, mixéŕy a sušičky a to nejen uvedených značek zde na stránkách.  

 

Pod značou Raw&Fun zároveň vyrábím dobrůtky raw veganské kuchyně. Všechny jsou pokud možno z těch nejkvalitnějších surovin z místní produkce a ekologického zemědělství. V mém portfoliu najdete raw veganské dorty a zákusky, koláče, drobné cukroví, čokolády, pralinky, raw tyčinky, nanuky a další laskominy, které jsme si doma s naší Eli nejvíce oblíbily a které se u vás nejvíce osvědčily. Všechny produkty a suroviny Raw&Fun jsou z čistě přírodních surovin, přirozeně bezlepkové, bez rafinovaného cukru a živočišných produktů. Jejich receptury jsou založeny na vlastních letitých zkušenostech s raw veganskou stravou a věřím, že mohou obohatit a nahradit náš kolikrát zbytečně zatěžující jídelníček. Protože mi záleží na planetě, na které žiji, snažíme se prodávat produkty bez obalů. Potřebují-li produkty zabalit, balíme do rozložitelných obalů.

 

V současnosti největší a nejsrdečnějším pomocníkem Raw&Fun je moje 12ti letá dcera Elen, kterou vidíte asi na fotkách Raw&Fun častěji než mne.

 

Když toho budeme mít na svých bedrech moc, na pomoc budeme volat kamarádku Aničku, společenskou štírku, místní nadšenou veganku, Aničku Pačevovou, která stála u zrodu Raw&Fun a dnes se věnuje převážně svému projektu My Greenovi, a úžasně pracovitou Martinu Maholiakováou, která mi s raw dobrotami začala pomáhat už v dobách olomouckého Živybaru.

 

Produkty Raw&Fun si můžete zakoupit přímo přes webové rozhraní www.rawandfun.cz nebo telefonicky a osobně si je vyzvednout v olomouckém Neředíně. V obchodní síti je najdete ve zdravých výživách i kavárnách.

 

Raw&Fun, pohlazení pro tělo i duši.